vmware horizon چیست

نیروی کار امروزی بیش از هر زمان دیگری متحرک است. آنها باید از رایانه، تبلت و گوشی های هوشمند خود بهره وری داشته باشند. به همین دلیل است که بسیاری VMware Horizon را به کار گرفته‌اند تا به بخش‌های فناوری اطلاعات اجازه دهند دسکتاپ‌ها و برنامه‌های کاربردی مجازی را در محل یا فضای ابری اجرا کنند و از راه دور این دسک‌تاپ‌ها و برنامه‌ها را تحویل دهند.

کاربران نهایی می‌توانند از رایانه‌های شخصی شرکت، رایانه‌های شخصی خانگی، دستگاه‌های تین کلاینت، مک‌ها، تبلت‌ها یا تلفن‌های هوشمند به رایانه‌های شخصی مجازی یا برنامه‌های کاربردی خود دسترسی داشته باشند. و فناوری اطلاعات می‌تواند با نگه‌داشتن دسک‌تاپ‌ها و برنامه‌های مجازی در محل یا در یک ابر خصوصی یا عمومی، مانند Google Cloud، IBM Cloud یا ابریش ، داده‌های شرکت را سازگار و ایمن نگه دارد. برای IT این بدان معناست که می‌توانید مدیریت و کنترل هزینه‌ها را ساده کنید، در حالی که کاربران نهایی شما تجربه‌ای عالی از کار کردن در هر زمان، هر مکان و روی هر دستگاهی دارند.

ویژگی های کلیدی VMware Horizon چیست؟

VMware Horizon هم برای مدیران فناوری اطلاعات و هم برای کاربران نهایی مفید است.

ویژگی هایی که برای مدیران فناوری اطلاعات مفید است

VMware Horizon

مدیریت ساده ایمیج ها

شما می توانید با مدیریت مرکزی و توزیع ایمیج های دسکتاپ در محیط های Horizon، در محل و در فضای ابری، زمان و هزینه های ایجاد و نگهداری تصاویر دسکتاپ مجازی و برنامه های کاربردی را کاهش دهید. به‌آسانی به‌روزرسانی‌ها یا بازگرداندن ایمیج ها را هماهنگ کنید، تغییرات ایمیج ها را ردیابی کنید و تکرار یک ایمیج را در مکان‌های مختلف به‌طور خودکار انجام دهید.

مدیریت برنامه نرم افزاری

می‌توانید با یک بار بسته‌بندی هر برنامه و استقرار آن در چندین محیط Horizon، هم در محل و هم در فضای ابری، تحویل برنامه را ساده کنید. می توانید با مدیریت برنامه ها جدا از تصویر، تعداد تصاویر، نگهداری و پیچیدگی بسته بندی برنامه را کاهش دهید.

نظارت متمرکز

می‌توانید از یک رابط کاربری واحد برای کاهش زمان خرابی با نظارت بر سلامت جلسه کاربر، دسک‌تاپ مجازی و برنامه‌ها در چندین محیط Horizon، استفاده کنید. همچنین می‌توانید از خدمات میز راهنمایی برای عیب‌یابی سریع جلسات کاربر با معیارهای دقیق استفاده کنید.

گزینه های استقرار هیبریدی و چند ابری انعطاف پذیر

می‌توانید دسک‌تاپ‌ها و برنامه‌ها را در محل یا در فضای ابری عمومی، مستقر و مدیریت کنید.

پشتیبانی از چند سیستم عامل

با Horizon، می‌توانید به سرعت منابع ویندوز و لینوکس را در مقیاسی بین چندین مرکز داده تحویل دهید

تنظیمات خاص کاربر و گزینه های سیاست هوشمند

می‌توانید بر اساس نقش، دستگاه یا مکان کاربر، خط ‌مشی‌هایی را برای کنترل آنچه که هر گروه کاربر می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد تنظیم کنید. با VMware Dynamic Environment Manager™، می توانید تنظیمات دسکتاپ ویندوز و برنامه های کاربردی خاص کاربر را که در زمینه دستگاه مشتری، مکان یا سایر شرایط اعمال می شوند، پیکربندی کنید. خط‌مشی‌ها زمانی اعمال می‌شوند که یک رویداد راه‌اندازی رخ می‌دهد، مانند ورود به سیستم، راه‌اندازی یک برنامه، اتصال مجدد و غیره. همچنین می‌توانید گزینه‌هایی مانند تغییر مسیر پوشه را برای ذخیره داده‌های شخصی کاربر، از جمله اسناد، تصاویر و موارد دیگر پیکربندی کنید.

ویژگی هایی که به نفع کاربران نهایی است

کاربران نهایی شما متوجه خواهند شد که این ویژگی‌ها تجربه را بهبود می‌بخشند، ثبات را ارائه می‌کنند و سهولت استفاده را پشتیبانی می‌کنند:

دسترسی آسان از هر دستگاهی

VMware Horizon Client- در دستگاه انتخابی شما موجود است. برای دسترسی به دسکتاپ مجازی و برنامه‌های کاربردی خود، می‌توانید از دستگاه‌های مختلف مانند Windows، macOS، Linux، iOS، یا Android به VM خود متصل شوید. یا می توانید از یک مرورگر وب استفاده کنید.

تجربه کاربری بهبود یافته

وقتی ویندوز را به‌عنوان یک سرویس ارائه می‌کنید، و تحویل منابع، رایانه‌های رومیزی، و برنامه‌هایی را که هر کاربر دریافت می‌کند خودکار می‌کنید، کاربران شما تجربه‌ای روان و یکنواخت دارند. مهم نیست از چه دستگاهی وارد می شود، هر کاربر فقط آنچه را که به او اختصاص داده شده می بیند و چیز دیگری را نمی بیند. آنها همه چیز را در دست دارند، همه دسکتاپ های مجازی و برنامه هایی که برای انجام کارشان نیاز دارند.

تجربه بهینه با ارتباطات و همکاری یکپارچه

می‌توانید با پشتیبانی بهینه‌شده صوتی و تصویری برای ابزارهای ارتباطی و همکاری، تجربه کاربری بهتری داشته باشید و بهره‌وری را افزایش دهید. همکاری به چندین کاربر اجازه می دهد تا یک دسکتاپ مشابه را در زمان واقعی مشاهده و تغییر دهند.

دسترسی ساده

با گزینه Single-Sign-On، یکی از ویژگی های Horizon، می توانید فرآیند ورود را ساده کنید. کاربران نهایی شما فقط یک بار وارد سیستم می شوند و به تمام دسکتاپ ها و برنامه هایی که برای انجام کارهای خود نیاز دارند دسترسی دارند. بدون نیاز به ورود جداگانه به هر دسکتاپ مجازی یا برنامه.

نتیجه

هوریزون برای ساخت دسکتاپ مجازی VDI  استفاده می شود . با استفاده از این محصول می توان بسته به نیاز کاربران، میز کار شخصی ایجاد نمود. در واقع با استفاده از این نرم افزار می توان سیستم عامل و نرم افزار های نصب شده بر روی آن را مجازی سازی نمود. تا دسترسی و مدیریت آن از هر سیستم و مکانی امکان پذیر باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری