دسکتاپ مجازی آنی دسک

دسکتاپ مجازی آنی دسک

رایانه ای همیشه روشن، به صرفه و دردسترس

ویژگی ها و مزایای دسکتاپ مجازی آنی دسک

دسترسی پذیری در vdi
دسترسی راحت و سریع از انواع دستگاه ها و حتی با استفاده از یک مرورگر وب
حذف محدودیت زمانی و مکانی
حذف محدودیت های زمانی و مکانی
کاهش هزینه
کاهش هزینه ها، دسترسی به یک سیستم قوی
افزایش بهره وری با vdi
افزایش بهره وری کارمندان
امنیت و ایمنی اطلاعات
به روز رسانی منابع سخت افزاری
سهولت در ارتقا و به روزرسانی منابع سخت افزاری
عدم نیاز به پشتیبانی در محل
بستر مناسب برای دورکاری
پشتیبانی در دسکتاپ مجازی آنی دسک
عدم نیاز به نیروی پشتیبان در محل

درباره دسکتاپ مجازی

زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) یک فناوری مجازی سازی دسکتاپ است که در آن یک سیستم عامل دسکتاپ، معمولاً ویندوز، در یک مرکز داده اجرا و مدیریت می شود. تصویر دسکتاپ مجازی از طریق یک شبکه به یک دستگاه نقطه پایانی تحویل داده می شود، که به کاربر اجازه می دهد با سیستم عامل و برنامه های آن به گونه ای تعامل داشته باشد که گویی به صورت محلی در حال اجرا هستند. نقطه پایانی ممکن است یک رایانه شخصی سنتی، دستگاه تین کلاینت یا یک دستگاه تلفن همراه باشد.

نحوه دسترسی کاربر به VDI به پیکربندی سازمان بستگی دارد، از نمایش خودکار دسکتاپ مجازی در هنگام ورود به سیستم تا نیاز به انتخاب دسکتاپ مجازی و سپس راه‌اندازی آن توسط کاربر. هنگامی که کاربر به دسکتاپ مجازی دسترسی پیدا می کند، تمرکز اصلی را به خود اختصاص می دهد و ظاهر و احساس یک ایستگاه کاری محلی است. کاربر برنامه های مناسب را انتخاب می کند و می تواند کار خود را انجام دهد.

 

دسکتاپ مجازی آنی دسک چیست؟

آنی دِسک یک رایانه همیشه روشن و آماده به کار است که با منابع مورد نیاز شما قابل ارائه می باشد. از جمله کاربردهای آن می توان، استفاده برای سیستمهای اداری- مالی بازرگانی-برنامه نویسی و یا حتی پردازش سنگین را نام برد.
شما بجای اینکه یک کیس خریداری کنید آن را به شکل ماهیانه و با امکانات بسیار بیشتری اجاره می کنید. این رایانه با قطعی برق خاموش نمی شود و می توانید با خیال راحت مدتها فایلهایتان رو روی آن در حال اجرا نگهدارید.
در ابتدای کار نرم افزارهای مورد نیاز شما را به صورت نصب شده تحویل می دهیم.

بسته های متنوع آنی دسک

تومان 219,000
  • 50 گیگ هارد
  • 4 گیگ رم
  • پردازنده 2 هسته
تومان 399,000
  • 100 گیگ هارد
  • 8 گیگ رم
  • پردازنده 4 هسته
تومان 769,000
  • 200 گیگ هارد
  • 16 گیگ رم
  • پردازنده 8 هسته

مشخصات فنی آنی دسک

سرویس دسکتاپ مجازی آنی دسک، مبتنی بر VMware Horizon می باشد. در سال 2006 بود که شرکت VMware محصول VDI خود را با نام Virtual Desktop Manager منتشر کرد که بعدها به VMware View و سپس Horizon تغییر نام داد. VDI یا همان Virtual Desktop Infrastructure تکنولوژی مورد استفاده برای ایجاد یک محیط مجازی سازی شده ی دسکتاپ بر روی خوشه ای از سرورها از راه دور هست. در مجازی سازی دسکتاپ متناظر با هر کلاینت یک ماشین مجازی اختصاص داده می شود که متناسب با نیاز هر کلاینت، منابع پردازشی لازم در اختیار این ماشین ها قرار می گیرد و سیستم عامل بر روی آن ها نصب می شود. کاربران با استفاده از مجازی سازی دسکتاپ، روی میزکار خود از این سیستم عامل ها استفاده می کنند، در حالی که پردازش های مربوط به آن ها روی سرور انجام می شود. به عبارت دیگر مجازی سازی دسکتاپ، جداسازی مکان قرارگیری سیستم عامل از محل جغرافیایی کاربر و انتقال آن به یک مرکزداده (دیتاسنتر) است. در این سرویس، زیرساختِ دیسک از نوع vSAN هست که معماری آن با ترکیبی از دیسک‌های سخت (HDD) و حافظه های پرسرعت NVMe طراحی شده است. شبکه ذخیره‌سازی مجازی (vSAN) نوعی معماری مدیریت ذخیره‌سازی تعریف شده توسط نرم افزار است و از جمله مزایای آن، افزایش انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری است. به طور کلی می توان گفت VMware vSAN پیچیدگی‌های ابزارهای سخت‌افزاری را کاهش داده و کمک می‌کند که معماری مدیریت ذخیره‌سازی به صورت نرم‌افزاری پیاده شود. استفاده از VMware vSAN باعث سادگی، چابکی و قابل مدیریت شدن سیستم ذخیره‌سازی می‌شود و از همه مهم تر با کاهش هزینه‌ها همراه است. لازم به ذکر است که این سرویس با اکتیودایرکتوری ویندوز یکپارچه بوده و در آن از زیرساخت شبکه 10G استفاده شده است.

VDI یا همان Virtual Desktop Infrastructure تکنولوژی مورد استفاده برای ایجاد یک محیط مجازی سازی شده ی دسکتاپ بر روی خوشه ای از سرورها از راه دور هست.

با استفاده از سرویس دسکتاپ مجازی آنی دسک، دسکتاپ و صفحه کلید شما به یک سرور قدرتمند و همواره روشن در دیتاسنتر متصل می شود. در نتیجه شما حتی با یک سیستم ضعیف (تین کلاینت، زیروکلاینت، …) و تنها با اتصال به اینترنت می‌توانید یک سیستم قوی و به‌روز را در اختیار داشته باشید.

در روش نوین استفاده از آنی دسک، شما با هزینه بسیار کمتر می توانید به یک سیستم قوی متصل شده و بدون محدودیت مکانی یا زمانی به راحتی با سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود کار کنید. همچنین در روش آنی دسک از آنجایی که شما به یک سرور قوی در دیتاسنتر متصل هستید، امنیت و ایمنی اطلاعات شما نیز به خوبی حفظ می گردد. اطلاعات بیشتر

خیر، با اتصال به آنی دسک در واقع دسکتاپ و صفحه کلید شما به یک سرور قدرتمند و همواره روشن در دیتاسنتر متصل می شود. در نتیجه اطلاعات و برنامه های کاربردی شما با امنیت و ایمنی بالا در این سرورها ذخیره شده و شما از هر دستگاه دیگری می توانید به دسکتاپ خود متصل شده و بدون نگرانی کارها را انجام دهید.

بله، در هر زمان بعد از استفاده از این سرویس، می توانید به میزان دلخواه و با هزینه مشخص منابع سخت افزاری دسکتاپ مجازی خود را ارتقا دهید.

مقالات مرتبط با دسکتاپ مجازی

راه اندازی VDI

راه اندازی زیرساخت دسکتاپ مجازی

با VDI، نرم‌افزار تین کلاینت که روی لپ‌تاپ، دسک‌تاپ یا دستگاه تلفن همراه اجرا می‌شود، تبدیل به پنجره‌ای به کلاینت برنامه، مرورگر وب یا سیستم‌عامل …

بیشتر بخوانید ←
vdi چیست

زیرساخت دسکتاپ مجازی یا vdi چیست

زیرساخت دسکتاپ مجازی زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) به سازمان‌ها و شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا از تمام مزایای عالی و صرفه‌جویی در هزینه نرم‌افزار …

بیشتر بخوانید ←
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری