نرم افزار lms چیست (سیستم مدیریت یادگیری lms)

بیشتر سازمان ها و شرکت ها در سراسر جهان تصمیم به آموزش آنلاین می گیرند. در حقیقت ، بازار آموزش الکترونیکی آنقدر سریع در حال رشد است که از ابتدای قرن، 900 درصد رشد داشته است. برای ارائه دوره های آموزش الکترونیکی ، شرکت ها به سیستم مدیریت یادگیری ( نرم افزار  lms ) نیاز دارند.

نرم افزار lms و همه چیز درباره آن

سیستم مدیریت یادگیری نرم افزاری است که شرکت ها برای توسعه ، ارائه و پیگیری آموزش برای کارکنان ، مشتریان و شرکای خود استفاده می کنند. تا همین اواخر ، شنیدن کلمه “آموزش” ما را به فکر کلاس درس می انداخت که مربی در حضور دانش آموزان سخنرانی می کرد. و اگر ما در مورد “آموزش شرکتی” صحبت می کردیم ، یک کنفرانس بزرگ یا یک کارگاه یک روزه را تصویر می کردیم.

این روش سنتی آموزش است. آموزش آنلاین اکنون محبوبیت پیدا کرده است ، به ویژه در مواقعی که اتصال آنلاین آسان تر از ملاقات حضوری است. همانطور که شرکت ها ، مربیان و فراگیران مزایای آموزش مجازی را مشاهده می کنند ، بازار آموزش الکترونیکی همچنان در حال رشد است.

هنگامی که شرکت ها از LMS برای ارائه آموزش آنلاین استفاده می کنند ، زبان آموزان از هر نقطه در جهان می توانند با مربیان ارتباط برقرار کنند ، چه در زمان واقعی و چه از طریق جلسات ضبط شده. در عین حال ، کارآموزان هر زمان که بخواهند به مطالب آموزشی آنلاین (دوره ها ، راهنماها ، آزمونها ، فیلمها و غیره) دسترسی دارند.

اما LMS دقیقاً چیست و چگونه کار می کند؟ برای آشنایی با نحوه ایجاد برنامه های آموزشی شرکتها با LMS ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

LMS به شما این امکان را می دهد که دوره های آموزش الکترونیکی را ایجاد ، مدیریت و ارائه دهید ، همانطور که نرم افزارهای مدیریت اسناد  در نوشتن و مدیریت اسناد و نرم افزارهای اتوماسیون اداری به شما در مدیریت مکاتبات و فرایندها کمک می کنند.

 LMS به چه معناست؟ مخفف عبارت Learning Management System است

سیستم مدیریت یادگیری شامل دو بخش است:

  • رابط مدیریتی که در آن یک مدیر آموزشی وظایف اصلی و پشتیبان را برای سازماندهی برنامه های آموزشی شرکت خود انجام می دهد. این جایی است که آنها دوره ها را ایجاد ، مدیریت و ارائه می دهند ، زبان آموزان را اضافه می کنند ، گزارش ها را تجزیه و تحلیل می کنند ، اعلان ها را خودکار می کنند و غیره.
  • رابط کاربری که درون مرورگر شما اجرا می شود این همان چیزی است که زبان آموزان هنگام ثبت نام یا اختصاص دادن در یک دوره می بینند.

بنابراین ، LMS دقیقاً چه می کند؟

نرم افزار LMS چطور به ما کمک می کند

ایجاد

ایجاد درس های آنلاین (یا محتوای یادگیری الکترونیکی ، همانطور که در صنعت به آن اشاره شده است). می توانید دروس فردی را گذرانده و آنها را به دوره تبدیل کنید.

ارائه

این دوره ها را به کارکنان ، شرکا ، مشتریان یا مخاطبان بیشتری اختصاص دهید ، پیشنهاد دهید یا بفروشید.

مانیتور

ثبت نام کنید و مخاطبین آموزشی خود را مدیریت کنید. همچنین می توانید عملکرد آنها را ردیابی و ارزیابی کنید.

چه کسی از LMS استفاده می کند؟

هرکسی که دوره های آموزش الکترونیکی ارائه می دهد از نرم افزار LMS استفاده می کند و این شامل موارد بسیار بیشتری نسبت به موسسات آموزشی است.

در اینجا چند نمونه از شرکت ها و سازمان های مختلف که از LMS برای آموزش استفاده می کنند ، آورده شده است:

واضح است که سیستم مدیریت یادگیری می تواند نیازهای مختلف آموزشی را برآورده کند. به عنوان مثال ، یک متخصص می تواند از LMS برای فروش آنلاین دوره های خود استفاده کند ، یک شرکت می تواند از آن برای آموزش داخلی کارکنان استفاده کند ، در حالی که یک آژانس مشاوره می تواند مشتریان را در زمینه های مختلف آموزش دهد.

بیایید در بخش بعدی ببینیم که چگونه شرکت ها از LMS برای اهداف مختلف استفاده می کنند.

از LMS برای چه مواردی می توانید استفاده کنید؟

موارد استفاده از lms

می توانید از LMS برای انواع فعالیت های یادگیری استفاده کنید . به همین دلیل LMS یک ابزار تجاری ارزشمند است که توسط شرکتها و سازمانهای بزرگ و کوچک مورد استقبال قرار گرفته است.

در اینجا برخی از رایج ترین کاربردهای یک نرم افزار LMS آمده است:

کارکنان را آموزش دهید

چه یک شرکت بیمه باشید ، چه کارخانه اسکوتر ، چه بیمارستان ، چه حتی یک آژانس دولتی ، اغلب باید تیم های خود را آموزش دهید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید به کارکنان آموزش رعایت اصول را ارائه دهید ، یا ممکن است لازم باشد مهارت های جدیدی را به کارکنان موجود آموزش دهید.

با یک LMS شرکتی ، می توانید اختلالات تجاری مرتبط با یادگیری سنتی را از بین ببرید زیرا کارکنان شما قادر خواهند بود مطالب را با سرعت خود به صورت آنلاین مطالعه کنند.

با استفاده از LMS برای ارائه آموزش الکترونیکی ، می توانید هزینه های آموزش کارکنان را کاهش دهید ، زیرا در مقایسه با آوردن مربیان متخصص برای ارائه سمینارهای معمولی ، هزینه و تلاش کمتری صرف خواهید کرد. همچنین با ابزارهای نظارت و گزارش دهی یکپارچه ، بینش بهتری از پیشرفت کارکنان خواهید داشت.

استخدام کارکنان جدید

چه یک شرکت بیمه باشید ، چه کارخانه اسکوتر ، چه بیمارستان ، چه حتی یک آژانس دولتی ، اغلب باید تیم های خود را آموزش دهید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید به کارکنان آموزش رعایت اصول را ارائه دهید ، یا ممکن است لازم باشد مهارت های جدیدی را به کارکنان موجود آموزش دهید.

 

با یک LMS شرکتی ، می توانید اختلالات تجاری مرتبط با یادگیری سنتی را از بین ببرید زیرا کارکنان شما قادر خواهند بود مطالب را با سرعت خود به صورت آنلاین مطالعه کنند.

 

با استفاده از LMS برای ارائه آموزش الکترونیکی ، می توانید هزینه های آموزش کارکنان را کاهش دهید ، زیرا در مقایسه با آوردن مربیان متخصص برای ارائه سمینارهای معمولی ، هزینه و تلاش کمتری صرف خواهید کرد. همچنین با ابزارهای نظارت و گزارش دهی یکپارچه ، بینش بهتری از پیشرفت کارکنان خواهید داشت.

فعال کردن تیم های فروش

کارکنان در سنگرها (به عنوان مثال ، فروشندگان یا متخصصان پشتیبانی مشتری) باید دانش خود را به طور مداوم به روز کنند.

آموزش آنلاین سریعترین راه برای اطلاع رسانی به آنها در مورد محصولات و خدمات جدید ، تغییرات صنعت یا تکنیک های جدید فروش است. همچنین ، اعضای جدید تیم می توانند آموزش آنلاین را دریافت کرده و زودتر شروع به تولید کنند.

آموزش از راه دور

محدودیت های جغرافیایی، مانع مشترک آموزش سنتی است. شرکت های چند ملیتی یا مشاغل با شعب متعدد تلاش می کنند تا همه را برای آموزش جمع کنند.

با انتقال آنلاین آموزش های خود ، همه اعضای تیم می توانند به مطالب آموزشی دسترسی داشته باشند یا حتی از هر کجا که هستند در یک وبینار زنده شرکت کنند. این امر باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و زمان شما می شود.

مزایای استفاده از LMS

مزایای استفاده از lms

ممکن است گذر از آموزش سنتی و آفلاین به آموزش الکترونیکی چالش برانگیز باشد ، اما نتایج آن ارزشش را دارد. به ازای هر میزان که برای آموزش الکترونیکی هزینه می شود ، شرکت ها 30 برابر بازدهی دارند. علاوه بر این ، داشتن فناوری مناسب این انتقال را هموارتر می کند.

در اینجا مزایای LMS برای آموزش آورده شده است:

صرفه جویی در هزینه های آموزش

به صرفه است که یکبار روی نرم افزار LMS سرمایه گذاری کنید و از آن برای همه برنامه های آموزشی خود استفاده کنید ، به جای این که مجبور باشید هر زمان که می خواهید کارکنان و مشتریان را آموزش دهید ، رویدادهای مختلف (مانند کنفرانس ها و ارائه ها) را سازماندهی کنید.

به روز رسانی سریع محتوا

راهنماهای آموزشی شما دیگر نباید قدیمی باشند. وقتی همه چیز آنلاین است ، می توانید در محتوای آموزشی خود به صورت لحظه ای تغییراتی ایجاد کنید. مطالب مکتوب یا ارائه های حضوری تأثیر کمتری دارند ، زیرا هر زمان که چیزی تغییر می کند ، باید از ابتدا طراحی و ارائه دهید.

بدون توجه به فاصله تمرین کنید

کارکنان راه دور نباید فرصت های آموزشی را از دست بدهند. چه آنها از خانه کار کنند یا از مکان دیگری ، شما مجبور نیستید زمان و پول خود را صرف کنید تا همه را در یک مکان بیاورید. آموزش مجازی به ایجاد برنامه های یادگیری حتی در دور کمک می کند.

مشارکت و ایجاد انگیزه در فراگیران

آموزش همیشه در مورد توسعه مهارت ها نیست. گاهی اوقات در مورد آشنایی با سیاست های شرکت یا درک مقررات انطباق صحبت می شود. در این موارد ، آموزش ممکن است کمتر هیجان انگیز به نظر برسد. برای اطمینان از تمرکز یادگیرندگان ، می توانید برخی از عناصر تعاملی و بازی سازی (مانند آزمونها ، جوایز و مسابقات داخلی) را با استفاده از LMS خود اضافه کنید.

آموزش در حال حرکت

یادگیری برنامه ها می تواند بهره وری را مختل کند. به عنوان مثال ، کنفرانس هایی که در ساعات کاری برگزار می شود ، مستلزم آن است که کارکنان در یک روز و ساعت خاص از وظایف خود خارج شوند. اما انتخاب LMS برای آموزش به این معنی است که کارکنان می توانند یادگیری را حتی در خارج از دفتر ، در زمانی که برای آنها راحت تر است ، ادامه دهند. با استفاده از یک پلت فرم LMS تلفن همراه ، کارکنان می توانند به دوره های آموزشی خود در طول رفت و آمد یا سفر کاری دسترسی پیدا کنند.

بهبود نرخ نگهداری

کارکنان برای پیشرفت شغلی ارزش قائل هستند. با ایجاد کتابخانه دوره آنلاین در LMS خود ، به آنها فرصت دهید تا مهارت های خود را تقویت کنند. اگر دوره هایی ایجاد کنید که دانش شرکت را بهبود بخشیده و به کارکنان در کسب شایستگی های جدید کمک کرده یا مهارت های موجود خود را توسعه دهید بدون تغییر در نقش متفاوت ، می توانید یک موقعیت برد-برد داشته باشید.

پیگیری نتایج

اندازه گیری موفقیت یک برنامه یادگیری به کار زیادی نیاز دارد. اما LMS بخشی از این بار را از شما می گیرد. بیشتر سیستم عامل های LMS معیارهایی را در مورد مشارکت کاربران ایجاد می کند (به عنوان مثال تعداد دفعات ورود کاربران ، به پایان رساندن دوره و غیره). همچنین می توانید از گزارش های LMS برای ارزیابی دوره های خود بر اساس عملکرد خوب فراگیران در آزمون ها و تکالیف بعدی استفاده کنید.

ترویج فرهنگ یادگیری مداوم

برنامه های آموزشی آفلاین به سختی سازماندهی می شوند ، بنابراین معمولاً هر سال و یا در مواقع ضروری در مواقعی که نیاز به شرکت وجود دارد ، اجرا می شوند. ارائه دوره های آموزش الکترونیکی از طریق دوره های آماده ، ارائه های آنلاین و وبینارها ساده تر است. این به کارکنان و شرکت شما کمک می کند تا به طور مداوم بهبود یافته و تنظیم شوند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری