انواع پلتفرم های آموزش مجازی

پلتفرم آموزش مجازی یک فضای وب یا پورتالی برای محتوا و منابع آموزشی است که هر آنچه را دانش‌آموز نیاز دارد در یک مکان ارائه می‌دهد: سخنرانی‌ها، منابع، فرصت‌هایی برای ملاقات و گپ زدن با دانشجویان و موارد دیگر. همچنین یک راه عالی برای برای نظارت بر پیشرفت دانش آموز است.

یادگیری آنلاین طیف گسترده ای از مزایا را ارائه می دهد:

با توجه به اختلال بی سابقه بیماری همه گیر کووید 19، سیستم های آموزشی در تمام گوشه و کنار جهان به هسته خود متزلزل شده و مجبور شده اند به نوعی آموزش از راه دور تبدیل شوند.

چه بخواهید یک زبان جدید یاد بگیرید یا گواهینامه های پیشرفت شغلی را دریافت کنید، ثبت نام در یک دوره آنلاین می تواند راه حلی عالی باشد. کلاس آنلاین معمولاً از طریق پلتفرم های یادگیری آنلاین ارائه می شود. در این پست به بررسی انواع پلتفرم‌های آموزش مجازی می‌پردازیم

تعریف بستر یادگیری آنلاین

مانند هر پلتفرم آنلاین دیگری، پلتفرمی که برای یادگیری طراحی شده است، نمایانگر یک فضای وب یا پورتال با محتوا و منابع آموزشی است. محتوای این دوره را می توان به موضوعات مختلف تقسیم کرد. بسته به مؤسسه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اید، معمولاً توسط مدرس دوره یا معلم بر روی پلتفرم آپلود می‌شود.

یک پلت فرم آموزش الکترونیکی را می توان با عضویت محدود کرد (فقط کسانی که در آن ثبت نام کرده اند می توانند به آن دسترسی داشته باشند)، اما می تواند برای هرکسی که مایل به یادگیری است دسترسی به آن رایگان باشد.

مزایای یک پلتفرم دوره آنلاین این است که هم دانش‌آموزان و هم معلمان می‌توانند پیشرفت دانش‌آموزان را از طریق مطالب درسی ردیابی کنند و همه چیز به طور منظم در یک مکان سازماندهی شده است. علاوه بر این، دانش آموزان ممکن است گزینه ای برای تعامل با یکدیگر در پلت فرم داشته باشند.

انواع پلتفرم های آموزش مجازی

انواع پلتفرم های آموزش مجازی

سایت های یادگیری

بعضی سایت ها وجود دارند که که بسیاری از سازندگان دوره های مختلف مطالب آموزشی خود را در آن ارائه می کنند. می توانید موضوعات و مدرسانی را که برای شما جذاب به نظر می رسد انتخاب کنید و بر اساس ترجیحات خود در یک دوره آموزشی ثبت نام کنید. برنامه هایی که از طریق LDS ارائه می شوند معمولاً خود گام هستند.

سیستم های مدیریت یادگیری

LMS نرم افزاری است که به صورت داخلی در یک سازمان یا موسسه خاص استفاده می شود. هر مدرسه یا دانشگاه ممکن است بر اساس نوع دوره‌هایی که ارائه می‌دهند، نرم افزار LMS متفاوتی داشته باشد. می توان به صورت آنلاین مانند LDS یا برنامه ای که باید آن را دانلود و بر روی رایانه خود نصب کنید، به آن دسترسی پیدا کرد.

ایجاد دوره در این مورد در دست اساتید یا هرکس دیگری است که در آن سازمان یا موسسه تدریس می کند.

اکوسیستم های مدیریت یادگیری

اکوسیستم یادگیری یک ابزار یادگیری آنلاین گسترده است که چندین راه حل نرم افزاری مانند موتورهای یادگیری تطبیقی، ویژگی های مدیریت محتوای یادگیری، نرم افزار تالیف دوره، ابزارهای ارزیابی و غیره را در بر می گیرد. LMEها معمولاً برای سازمان‌ها، مدارس یا دانشگاه‌های بزرگی که بسیاری از برنامه‌های مدرک آنلاین و منابع یادگیری را ارائه می‌دهند، رزرو می‌شوند.

آیا بهترین پلتفرم کلاس مجازی وجود دارد؟

قبل از انتخاب یک پلتفرم مناسب برای دانش‌آموزان، چندین چیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

یکی از بهترین راه‌ها برای تعیین پلتفرم مناسب برای شما، ایجاد فهرستی از موارد ضروری است. لیست را با ویژگی ها و مزایای هر پلتفرم مجازی مقایسه کنید. از آنجا، شما می توانید در بهترین پلت فرم برای دانش آموزان خود مستقر شوید.

دنیای دیجیتال ما تعداد خیره کننده ای از کلاس های مجازی را برای انتخاب باز می کند. هر پلتفرم مزایای منحصر به فرد خود را دارد. مانند هر چیز دیگری، محدودیت هایی وجود دارد که باید در نظر گرفت.

اما چه اتفاقی می افتد که کلاس های مجازی پاسخگوی تمام نیازهای دانش آموزان نباشد؟ ذکر چند نکته در ارتباط با کلاس های مجازی مهم است:

قبل از انتخاب یک کلاس درس مجازی، مزایا و معایب هر پلتفرم و اینکه چگونه ممکن است بر تجربه یادگیری دانش آموزان شما تأثیر بگذارد را در نظر بگیرید.

چندین گزینه یادگیری فوق العاده در دسترس موسسات آموزشی و معلمان وجود دارد. یک تحقیق کوچک به شما کمک می کند تا به بهترین تصمیم برای دانش آموزان خود برسید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری