چگونه ویدئو کنفرانس آنلاین برگزار کنیم؟

برگزاری ویدئو کنفرانس امروزه به دلایل متعدد از جمله هزینه های بالای برگزاری حضوری ، افزایش ترافیک در شهرهای بزرگ ، آلودگی شدید آب و هوا و مشکلات متعدد برای تجمیع برگزار کنندگان، ارائه دهندگان و شرکت کنندگان در یک زمان و مکان ، بسیار رایج شده است.

اما آیا واقعا برگزاری ویدئو کنفرانس آنلاین کم هزینه تر از برگزاری کنفرانس حضوری است و آیا می توان ویدئو کنفرانس آنلاین را با همان کیفیت ویدئو کنفرانس حضوری برگزار کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله ، این امکان وجود دارد.

امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی از جمله افزایش سرعت اینترنت و گسترش پوشش آن حتی در نقاط دور دست و به طبع آن ارائه سرویس ها و نرم افزارهای برگزاری ویدئو کنفرانس با امکانات کامل، امکان برگزاری انواع سمینار، ویدئو کنفرانس، کلاس های آموزشی و جلسات به صورت آنلاین و با کیفیت بالا و هزینه بسیار کمتر وجود دارد.

نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس

نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس

  1. ابتدا، باید پلتفرم یا برنامه مورد نظر خود را برای برگزاری ویدئو کنفرانس انتخاب کنید.  سپس سرویس مورد نظر را تهیه یا نرم افزار مورد نظر را نصب کنید.
  • برای برگزاری ویدئو کنفرانس می توانید از سرویس وبینار و برگزاری جلسات آنلاین آنک که توسط شرکت ابریش ارائه میشود استفاده کنید.
  • البته نمونه سرویس های خارجی برای برگزاری ویدئو کنفرانس آنلاین نیز وجود دارد که می‌توانید از آن ها استفاده کنید مثل Zoom، Microsoft Teams، Skype و Google Meet.که محدودیت های خاص خود را دارد.
  1. بعد از انتخاب پلتفرم آنلاین یا نصب برنامه، باید یک حساب کاربری برای خود در آن ایجاد کنید.
  1. تعیین زمان و مکان: باید زمان و مکان مناسبی برای برگزاری کنفرانس تعیین کنید. در بسیاری از موارد، ویدئو کنفرانس‌ها در ساعات کاری برگزار می‌شوند.
  2. دعوت مدعوین: برای برگزاری کنفرانس، باید مدعوین را دعوت کنید. برای این منظور، می‌توانید از راه‌های مختلفی مانند ارسال ایمیل، پیامک، تماس تلفنی و یا پیام در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.
  1. سپس، باید یک جلسه ویدئو کنفرانس برای شرکت‌کنندگان ایجاد کنید. برای این کار، باید یک لینک یا کد دعوت را برای شرکت‌کنندگان ارسال کنید تا بتوانند به جلسه ویدئو کنفرانس شما ملحق شوند.
  1. ارسال لینک: پس از دعوت مدعوین، باید لینک ویدئو کنفرانس را برای آن‌ها ارسال کنید. در بسیاری از پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس، لینک برگزاری کنفرانس برای مدعوین ارسال می‌شود.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری