تفاوت رایانش ابری و ذخیره‌سازی ابری

اصطلاحات “ذخیره سازی ابری” و “محاسبات ابری” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. ممکن است کسی فکر کند که آنها معنای مشابهی دارند، اما این دور از واقعیت است. به همان اندازه که رایانش ابری و ذخیره سازی ابری اشتراکات زیادی دارند و از یک منبع (کلود) مشتق شده اند، در واقع مفاهیم متفاوتی هستند. در این مقاله به بررسی تفاوت رایانش ابری و ذخیره‌سازی ابری می پردازیم.

تفاوت رایانش ابری و ذخیره سازی ابری

فضای ذخیره ابری

هنگامی که یک فرد معمولی برای اولین بار به ذخیره سازی ابری فکر می کند، احتمالاً به ذخیره فایل ها (به عنوان مثال: آهنگ ها، ویدیوها و برنامه ها) در یک سرور راه دور فکر می کند تا هر زمان که به آنها نیاز داشت از چندین دستگاه بازیابی شود. این درسته! فضای ذخیره سازی ابری اساساً سیستمی است که به شما امکان می دهد داده ها را در اینترنت ذخیره کنید، همانطور که در رایانه ذخیره می کنید. فرقی نمی‌کند در مورد کدام فضای ابری صحبت کنید، تعریف ذخیره‌سازی ابری یکسان باقی می‌ماند. این به شما امکان می دهد داده ها را از طریق اینترنت در سرورهای مبتنی بر ابر بارگذاری کنید. هنگامی که داده های خود را در فضای ابری ذخیره کردید، شما یا هر شخص دیگری که به آن دسترسی دارید، می توانید ادامه دهید و از چندین دستگاه با استفاده از اینترنت به عنوان یک رسانه به آن دسترسی داشته باشید.

کسب و کارها از فضای ذخیره سازی ابری برای ذخیره اسناد و به اشتراک گذاری آنها با دیگران استفاده می کنند. این به حفظ اسناد و فایل های مهم شما کمک می کند و در عین حال فرصت بهتری برای همکاری در پروژه با افراد دیگر از طریق اشتراک گذاری داده ها به شما می دهد. شخصاً می توانید از آن برای ذخیره فایل های رسانه ای و ایمیل ها استفاده کنید. فضای ذخیره سازی، اطلاعات تقریبا نامحدودی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین، ارزان تر و ایمن تر از رسانه های ذخیره سازی سنتی است. جای تعجب نیست که ذخیره سازی ابری به سرعت جایگزین سیستم های ذخیره سازی فیزیکی می شود! و افراد زیادی اقدام به خرید فضای ابری می کنند.

رایانش ابری

شما از فضای ذخیره سازی ابری برای ذخیره و نگهداری داده ها استفاده می کنید. از سوی دیگر، رایانش ابری برای کار و تکمیل پروژه های مشخص شده استفاده می شود. رایانش ابری با فضای ذخیره سازی ابری مرتبط است، زیرا قبل از اینکه بتوانید از سیستم های رایانش ابری استفاده کنید، باید داده ها را به ابر (ذخیره سازی ابری) منتقل کنید. با این حال، هنگامی که داده‌ها به ابر منتقل می‌شوند، شما یا شخص دیگری می‌توانید آن‌ها را به مواد مفید پردازش کرده و برای شما ارسال کنید. نمونه‌ای از رایانش ابری، نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) است، که در آن داده‌ها را روی نرم‌افزار وارد می‌کنید و داده‌ها از راه دور از طریق یک رابط نرم‌افزاری بدون اینکه رایانه شما درگیر باشد، تبدیل می‌شود.

رایانش ابری در دنیای دیجیتال و تجارت در حال افزایش است. این به دلیل مزایای متعدد آن است. همکاری، شفافیت، کارایی و نوآوری بهتر در راه حل های خود را تضمین می کند. همچنین موانع ارتباطی را کاهش می دهد و به شما امکان دسترسی به مخاطبان گسترده تری از جمله مشتریان و پیمانکاران را می دهد.

برخی از تفاوت های بین ذخیره سازی ابری و رایانش ابری

اینها تفاوت های اساسی بین ذخیره سازی ابری و سیستم های رایانش ابری هستند. به همان اندازه که به هم مرتبط هستند، مفاهیم متفاوتی هستند و نباید با هم اشتباه گرفته شوند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری