برترین مزایای سیستم های مدیریت یادگیری

سیستم های مدیریت یادگیری بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند طراحی و توسعه آموزش الکترونیکی هستند، به خصوص اگر مخاطبان و مطالب زیادی برای ارائه داشته باشید. اگر هنوز در مورد اینکه آیا سیستم مدیریت یادگیری برای شما مناسب است یا خیر تصمیم نگرفته‌اید، در اینجا تنها چند مورد از مزایای سیستم مدیریت یادگیری و قانع‌کننده‌ترین دلایلی که چرا هر حرفه‌ی آموزشی باید یک سیستم مدیریت یادگیری (نرم افزار LMS) آماده داشته باشد، وجود دارد .

بیشتر بخوانید: نرم افزار lms چیست

مزایای نرم افزار lms

مزایای سیستم مدیریت یادگیری

1. محتوای آموزش الکترونیکی را در یک مکان سازماندهی می کند.

به جای اینکه محتوای آموزش الکترونیکی خود را روی دیسک‌های سخت و دستگاه‌های مختلف پخش کنید، می‌توانید همه مطالب آموزش الکترونیکی خود را در یک مکان ذخیره کنید. این خطر از دست دادن داده های مهم را کاهش می دهد و ایجاد دوره آموزش الکترونیکی شما را آسان تر می کند. اگر از سیستم مدیریت یادگیری مبتنی بر ابر استفاده می‌کنید، همه اعضای تیم آموزش شما می‌توانند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند، زیرا همه ی این اطلاعات در سرور راه دور ذخیره می‌شوند. این باعث می شود که سیستم های مدیریت یادگیری برای همکاری آنلاین مناسب باشد.

2. دسترسی نامحدود به مطالب آموزش الکترونیکی را فراهم می کند.

هنگامی که مطالب دوره آموزش الکترونیکی خود را در LMS آپلود کردید و آنها را منتشر کردید، مخاطبان شما دسترسی نامحدودی به اطلاعات مورد نیاز خود خواهند داشت. حتی کسانی که در حال حرکت هستند می‌توانند از طریق تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های خود وارد پلتفرم آموزش الکترونیکی شوند، به طوری که برای توسعه مهارت‌ها و انجام وظایف مرتبط با کار، مجبور نباشند تا جلسه آموزش آنلاین بعدی خود منتظر بمانند. این یکی از دلایل اصلی ضروری بودن LMS برای مخاطبان جهانی در مناطق زمانی مختلف است.

3. به راحتی پیشرفت و عملکرد یادگیرنده را ردیابی می کند.

بهترین سیستم مدیریت یادگیری به شما این امکان را می دهد که پیشرفت یادگیرنده را پیگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها نقاط عطف عملکرد خود را برآورده می کنند. به عنوان مثال، اگر یک یادگیرنده آنلاین نتواند یک سناریوی آموزش الکترونیکی را با موفقیت کامل کند، می توانید منابع تکمیلی را برای بهبود عملکرد یا رفتارهای یادگیری به آنها ارائه دهید. بیشتر سیستم‌های مدیریت یادگیری دارای ابزارهای گزارش‌دهی، تجزیه و تحلیل هستند که به شما امکان می‌دهد ، قسمت‌هایی از دوره آموزش الکترونیکی خود را که ضعیف هستند و همچنین مکان‌هایی که برتری دارد را مشخص کنید. برای مثال، اگر متوجه شدید بسیاری از فراگیران آنلاین شما در طول یک درس آنلاین خاص با مشکل مواجه هستند، می‌توانید محتوای آموزش الکترونیکی را ارزیابی کرده و در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کنید.

4. هزینه های یادگیری و توسعه را کاهش می دهد.

یک سیستم مدیریت یادگیری به شما این قدرت را می دهد که هزینه های سفر مربی، اجاره سایت آموزش آنلاین و مطالب چاپ شده آموزش الکترونیکی را به طور کامل کنار بگذارید. فراگیران شما می توانند تمام آموزش های خود را به صورت آنلاین انجام دهند، به این معنی که شما می توانید مبلغ قابل توجهی در بودجه یادگیری و توسعه خود صرفه جویی کنید. برای مثال، لازم نیست نگران چاپ 500 دفترچه راهنما و رزرو اتاق برای مربی خود باشید، زیرا تمام اطلاعاتی که زبان آموزان آنلاین شما نیاز دارند در LMS وجود دارد.

5. زمان یادگیری و توسعه را کاهش می دهد.

یک سیستم مدیریت یادگیری حتی می تواند زمان آموزش آنلاین را کاهش دهد، به دلیل این واقعیت که به زبان آموزان آنلاین فقط اطلاعات مورد نیاز آنها را به صورت مستقیم و سازمان یافته می دهد. فراگیران آنلاین به جای اینکه مجبور باشند در یک دوره آموزشی طولانی نیم ساعته آنلاین بنشینند، به سادگی می توانند روی ماژول های آنلاین مورد نیاز خود کلیک کنند و دانش را در کسری از زمان جذب کنند. آنها همچنین می‌توانند درک خود را با شرکت در آزمون‌های آنلاین ارزیابی کنند، در سناریوها و شبیه‌سازی‌های تعاملی شرکت کنند و ویدیوهای آموزش الکترونیکی را تماشا کنند که فرآیندها یا وظایف پیچیده را برجسته می‌کند.

6. سازمان ها را با مقررات انطباق به روز نگه می دارد.

اگر سازمان شما باید با قوانین انطباق فعلی به‌روز بماند، سیستم مدیریت یادگیری می‌تواند ابزار ارزشمندی باشد. قوانین انطباق به طور منظم شانس دارند، و به روز رسانی یک دوره سنتی برای انعکاس این تغییرات می تواند کاری وقت گیر باشد. با این حال، استفاده از سیستم مدیریت یادگیری شرکتی به شما این امکان را می دهد که استانداردهای انطباق جدیدی را به دوره آموزشی آنلاین خود در عرض چند دقیقه اضافه کنید. به این ترتیب، فراگیران شرکتی شما همیشه می توانند از آخرین قوانین انطباق آگاه شوند، تا سازمان شما بتواند از جریمه های پرهزینه جلوگیری کند. علاوه بر این، شما این قدرت را دارید که اطمینان حاصل کنید که هر کارمندی در مورد انتظارات و سیاست‌های شرکت همسو باشد، این باعث افزایش رضایت مشتری و کاهش نرخ جابجایی کارکنان می‌شود.

7. به سرعت و به راحتی دوره های آموزش الکترونیکی را گسترش می دهد.

اگر می خواهید ماژول های آنلاین اضافی را به دوره آموزش الکترونیکی خود اضافه کنید تا اطلاعات را بر اساس گرایش های جدید یا شواهد علمی به روز کنید، می توانید به سادگی وارد سیستم مدیریت یادگیری شوید و بدون انجام مجدد کل دوره آموزش الکترونیکی، تغییرات لازم را انجام دهید. تمام محتوا در یک مکان است که به شما امکان می‌دهد فقط دوره اصلی آموزش الکترونیکی را تغییر دهید و سپس آن را برای همه زبان‌آموزان آنلاین خود گسترش دهید. این در تضاد کامل با دوره های سنتی است، که در آن شما باید برای هر یک از مخاطبان خود یک کتابچه راهنمای به روز یا جزوه های به روز ارسال کنید.

بدون شک ، سیستم های مدیریت یادگیری یک ابزار قدرتمند هستند که بسیاری از شرکت ها و موسسات آموزشی باید مزایای نامحدود آن در نظر بگیرند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری