آشنایی با راه حل ها و مزایای خدمات ابری برای کسب و کار شما

وقتی چیزی «در ابر» است، به این معنی است که از طریق اینترنت به صورت آنلاین قابل دسترسی است. با راه‌حل‌ها و خدمات ابری، به جای مدیریت همان منابع در محل شرکت خود، از طریق وب وارد منابع فناوری اطلاعات می‌شوید.

برای دسترسی به خدمات رایانش ابری، تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و اتصال اینترنتی پایدار است. اساسا، شما به جای اتکا به سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر در کسب و کار خود، از قدرت محاسباتی که خارج از کسب و کار شما قرار دارد، استفاده می کنید.

به همین دلیل، راه‌حل‌ها و سرویس‌های ابری در دهه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. ابر به طور بالقوه می تواند هزینه های کسب و کار شما را کاهش دهد و در عین حال مدیریت IT را ساده کند.

راه حل ها و خدمات ابری

با استفاده از سرویس‌ها و راه‌حل‌های ابری که معمولاً سرویس‌های میزبان یا نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) نامیده می‌شوند، می‌توانید ظرفیت خود را برای به حداکثر رساندن رشد شرکت خود افزایش دهید. رایانش ابری می تواند یک ابزار حیاتی باشد. تعیین می کند که از چه منابعی می توان در ایجاد فرصت های بیشتر برای کسب و کار شما استفاده کرد.

2 مزیت کلیدی رایانش ابری

کاهش پیچیدگی

ارائه دهنده ی خدمات، مسئول مدیریت و پشتیبانی است – اگر مشکلی پیش آمد، با آنها تماس بگیرید.

کاهش هزینه سرمایه

از آنجایی که همان سخت افزار و نرم افزار به عنوان یک سرویس ارائه می شود، شما فقط یک هزینه ماهانه به ارائه دهنده رایانش ابری خود پرداخت می کنید. هیچ هزینه گران قیمتی برای خرید سخت افزار یا نرم افزار وجود ندارد.

در اصل، شما به جای خرید نرم افزار و سخت افزار مرتبط برای استفاده در کسب و کار خود، برای دسترسی آنلاین به یک سرویس مشترک می شوید. نوع خدمات موجود به عنوان اشتراک متفاوت است. با این حال، برای اکثر SMEها، این یک راه عالی و مقرون به صرفه برای دسترسی به ابزارهای محاسباتی ضروری زیر است:

  • نرم افزار حسابداری – سرویس های حسابداری آنلاین وجود دارد که به شما امکان می دهد امور مالی خود را به صورت آنلاین مدیریت کنید.
  • ابزارهای همکاری – این برنامه ها به شما امکان اشتراک گذاری، مدیریت و ردیابی اسناد را می دهند و برای محاسبات ابری ایده آل هستند.
  • مدیریت ارتباط با مشتری – راه اندازی یک سیستم CRM داخلی می تواند بسیار پیچیده باشد. با یک سرویس محاسبات ابری  شما اغلب می توانید سریعتر پیش بروید.
  • نرم افزار آفیس – می توانید وارد وب سایتی شوید که به عنوان پردازشگر کلمه عمل می کند – و اسناد را به صورت آنلاین ذخیره کنید.
مزایای خدمات ابری

مزایای خدمات ابری برای کسب و کار شما

رایانش ابری مزایای قابل توجهی دارد. با این حال، یک نقطه ضعف وجود دارد. یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد برای فعال کردن دسترسی به خدمات ابری مورد نیاز است. اگر اتصال اینترنت شما خراب شود، نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

آیا خدمات ابری برای کسب و کار شما مناسب هستند؟

با افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت، تعداد سرویس‌های ابری قابل دسترسی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. در اینجا بررسی می کنیم آیا خدمات ابری برای کسب و کار شما مناسب است

1. می خواهید با خدمات ابری به چه چیزی برسید و چرا؟

فناوری اطلاعات سازمانی شما باید عملیات کسب و کار شما را به نحوی بهبود بخشد – خدمات ابری را با سایر گزینه‌های موجود مقایسه کنید و مزایا و خطرات را بسنجید.

حرکت به محاسبات ابری به خاطر صرفه جویی در هزینه نباید انگیزه اصلی باشد. هزینه های کلی را ارزیابی کنید تا مشخص شود که کاهش هزینه قابل توجه است و حرکت به سمت محاسبات ابری را توجیه می کند.

2. الزامات تجاری فراگیر را شناسایی کنید

سازمان های متعددی رایانش ابری را برای افزایش کارایی سیستم های فناوری اطلاعات خود انتخاب می کنند.

با این حال، انتخاب سرویس‌های ابری ممکن است مستلزم تغییرات قابل‌توجهی در زیرساخت فناوری اطلاعات شما و توقف خدمات و رویه‌ها باشد. صرفه جویی به تنهایی ممکن است برای تضمین چنین تنظیمات شدید کافی نباشد.

3. قبل از استفاده از محاسبات ابری، آماده سازی دقیقی را انجام دهید.

در حالی که این امر بدیهی به نظر می رسد، شگفت انگیز است که چگونه بسیاری از شرکت ها در انجام این کار شکست می خورند. رایانش ابری باید با احتیاط زیاد معرفی شود. روشی را که از طریق آن اتخاذ، مدیریت و نظارت می شود، تعیین کنید.

می‌توانید در عرض چند دقیقه با خرید یا از طریق آزمایش‌های رایگان به خدمات ابری بر حسب تقاضا دسترسی داشته باشید. این رویکرد به شما این امکان را می دهد که فروشندگان مختلف را ارزیابی کرده و برنامه های کاربردی رایانش ابری را در سازمان خود آزمایش کنید. با این حال، هر گونه مهاجرت به خدمات ابری یا راه حل ابری باید با جزئیات برنامه ریزی شود.

4. مقیاس بزرگتری در ذهن داشته باشید

رایانش ابری همیشه منجر به صرفه جویی در هزینه نمی شود. به نظر می رسد اکثر خدمات ابری ارزان هستند زیرا هزینه ماهانه متوسطی را ارائه می دهند. با این حال، هزینه های ماهانه به سرعت انباشته می شود. ممکن است بخواهید حساب های کاربری اضافه کنید، که به طور چشمگیری هزینه ماهانه را افزایش می دهد.

علاوه بر این، شرایط ممکن است پیچیده تر شود. شما باید نحوه مدیریت ارائه دهنده(های) ابری خود و نحوه اتصال اجزای مختلف فناوری اطلاعات کسب و کار خود را تعیین کنید.

5. خطرات را ارزیابی کنید

خطرات و مزایای رایانش ابری را با دقت در نظر بگیرید. آیا قرار است داده های شما به صورت ایمن ذخیره شوند؟ آیا ارائه دهنده محاسبات ابری که انتخاب کرده اید معتبر و با تجربه است؟

با توجه به اینکه امنیت داده‌ها یک نگرانی اصلی برای بسیاری از سازمان‌ها است، انتخاب سرویس‌های ابری قابل‌اعتماد حیاتی است.

نتیجه گیری

رایانش ابری برای شرکت‌های کوچک و متوسط مناسب است و به چندین نفر اجازه می‌دهد به نرم‌افزار و ابزارها به طور همزمان دسترسی داشته باشند، مانند سیستم CRM یا ابزار همکاری. رایانش ابری همچنین برای زمانی که کارمندان نیاز به دسترسی به داده‌ها از مکان‌های مختلف دارند یا زمانی که مهم است که داده‌ها را خارج از سایت نگه دارید، مناسب است.

خدمات مبتنی بر فضای ابری گزینه ای جذاب برای شرکت های کوچک و متوسط است، زیرا یک سرویس ابری پایه می تواند در مقایسه با خرید سرور و نصب نرم افزار و آموزش، صرفه جویی قابل توجهی داشته باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری