11 نکته برای بهبود امنیت ابری مشاغل

کسب و کارهای هوشمند منابع دیجیتال خود را به ابر منتقل می کنند تا عملیات را ساده کنند. به هر حال، ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری روشی راحت، مقرون به صرفه و انعطاف پذیر برای ذخیره و بازیابی داده های شرکت، ارائه می دهد. به همین دلیل است که 94 درصد مشاغل حداقل از یک سرویس ابری استفاده می کنند.

با این حال، درست مانند هر سیستم ذخیره‌سازی دیگری، امنیت داده همچنان یکی از نگرانی‌های اصلی سرویس‌های ابری است. صادقانه بگویم، فضای ذخیره‌سازی ابری مجموعه‌ای از خطرات امنیتی داده‌ها را به همراه دارد که بسیاری از کسب‌وکارها قبلاً هرگز با آن‌ها مقابله نکرده بودند.

خوشبختانه، امنیت ابر چیزی نیست که باعث بی‌خوابی شما شود. ارائه دهندگان خدمات ابری تمام تلاش خود را می کنند تا از ایمنی و یکپارچگی داده های مشتریان خود اطمینان حاصل کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما موارد امنیتی را رعایت نکنید.

بسیاری از شرکت‌ها مجبور شده‌اند با مسائل امنیتی ابر، از جمله نقض‌ها و فیشینگ داده‌ها دست و پنجه نرم کنند. اگر نمی‌خواهید در میان این دسته باشید، ادامه مطلب را بخوانید و چند نکته در مورد اینکه چگونه می‌توانید امنیت را در فضای ابری برای کسب‌وکار خود بهبود بخشید، بیاموزید.

راهکارهای بهبود امنیت ابری

راهکارهای امنیت ابری

از هویت کاربر و فراداده محافظت کنید

بیشتر نقض‌های امنیتی در پلت‌فرم‌های ابری به دلیل سهل انگاری انسان اتفاق می‌افتد و نه به دلیل حفره‌های موجود در سرویس ابری. این شما هستید که با دسترسی به داده های حساس شرکت، از هویت کارکنان خود، به ویژه اعضای شرکت محافظت کنید.

اکثر صاحبان کسب و کار نمی دانند که ابرداده های کسب و کار نیز می تواند خطر امنیتی ایجاد کند. شواهد از داده ها به اندازه خود داده ها یک خطر امنیتی است. متأسفانه، بیشتر مشاغل و ارائه دهندگان خدمات ابری امنیت ابرداده را نادیده می گیرند.

مشکل اکثر CSP ها این است که تمام ابرداده ها را در یک مکان مرکزی ذخیره می کنند. این بدان معناست که هکرها می توانند با یک بار نفوذ به تمام ابرداده ها دسترسی داشته باشند. یک استراتژی عالی توزیع ابرداده در مکان های ذخیره سازی جداگانه است.

دسترسی کاربر خود را مدیریت کنید

اطمینان حاصل کنید که سطوح مناسبی از مجوز برای محافظت از اطلاعات بسیار حساس شرکت را دارید. هر کارمندی نیازی به دسترسی اسناد و برنامه های خاص ندارد. به این ترتیب، برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز یا دستکاری داده‌های حیاتی شرکت، باید حقوق دسترسی ایجاد کنید.

کارمندان سطح پایین بیشتر مستعد فیشینگ هستند، زیرا چیز زیادی برای احتیاط وجود ندارد و آنها بسیار بیشتر از کارمندان رده بالا هستند. نداشتن سطوح مجوز برای کارمندان مختلف، امنیت ابری شما را نابود می کند. این بدان معنی است که یک فیشینگ ساده از یک کارمند سطح پایین، تمام کلیدهای پادشاهی را به هکر می دهد.

فرایند خروج کارمندان را مدیریت کنید

وقتی یکی از کارمندان شما با شرکت قطع رابطه می کند چه اتفاقی می افتد؟ آیا فقط به صورت فیزیکی با آنها خداحافظی می کنید، و همه چیز تمام شد؟ اگر چنین است، پس امنیت کسب و کار خود را به خطر می اندازید.

وقتی کارمندان شرکت شما را ترک می‌کنند، مطمئن شوید که دیگر نمی‌توانند به سیستم ذخیره‌سازی شما یا هر ویژگی معنوی برای آن موضوع دسترسی داشته باشند. شما باید هرگونه حق دسترسی به سیستم های داده، از جمله پلتفرم های ابری را لغو کنید. کارمندان سابق شما به راحتی می توانند داده های شما را به افراد اشتباه بفروشند و حتی در قبال آن پاسخگو نخواهند بود.

بنابراین مطمئن شوید که یک فرآیند خارج از پرواز جامع دارید که مانع از دسترسی کارمندان سابق به فضای ابری می شود. اگر نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، می توانید افراد حرفه ای را برای انجام این کار استخدام کنید.

کارمندان خود را در مورد ضد فیشینگ آموزش دهید

کارمندان شما می توانند بزرگترین تهدید برای امنیت ابری شما باشند، اما نه مستقیم. روش فیشینگ یکی از ساده‌ترین راه‌هایی است که هکرها می‌توانند به داده‌های شما دسترسی پیدا کنند و شما حتی نمی‌دانید چه چیزی به شما ضربه زده است. به همین دلیل بسیار مهم است که به طور منظم به کارکنان خود آموزش جامع ضد فیشینگ ارائه دهید.

به این ترتیب، کارمندان شما به راحتی می توانند کلاهبرداری های فیشینگ را شناسایی کرده و از آنها دوری کنند.

آموزش ضد فیشینگ برای بیشترین تاثیر باید مداوم باشد. تمرین صحیح یک کار یکباره نیست، بلکه مجموعه ای از جلسات آموزشی مداوم است. هکرهای بی پروا هر روز با کلاهبرداری های فیشینگ جدید روبرو می شوند.

با ارائه دهندگان SaaS خود محتاط باشید

ارائه دهندگان SaaS یک لایه امنیتی اضافی به داده های ذخیره شده در ابر اضافه می کنند. با این حال، بسته به ارائه دهنده SaaS، ممکن است در واقع به جای تقویت امنیت ابری شما، به خطر بیفتند.

از ارائه دهندگان SaaS که کلیدهای رمزگذاری شما را در سرورهای رمزگذاری نشده تولید می کنند دوری کنید. به این دلیل که دسترسی هکرها به سرورهای رمزگذاری نشده آسان تر از سرورهای رمزگذاری شده است. بنابراین قبل از استقرار در یک ارائه دهنده SaaS، تکالیف خود را انجام دهید

 همچنین، به ارائه دهندگان SaaS اجازه ندهید کلیدهای شما را مدیریت کنند، زیرا خطر امنیتی شما را افزایش می دهد. وقتی به ارائه دهندگان اجازه می دهید کلیدهای رمزگذاری شما را مدیریت کنند، کنترل امنیت داده های خود را از دست می دهید.

سیاست های دقیق دسترسی به همکاران خارجی را اجرا کنید

یکی از چیزهای عالی در مورد ابر این است که کارمندان و سایر افراد ممکن است در وظایف یا مسئولیت های مشترک با یکدیگر همکاری کنند. با این حال، این همکاری با خطرات امنیتی بزرگی همراه است، به ویژه هنگام کار با افراد خارجی.

شما باید سیاست های سختگیرانه ای در مورد داده هایی که کارکنان باید برای همکاری با نهادهای خارجی آپلود کنند، داشته باشید. همچنین، خط ‌مشی‌ها باید به وضوح مشخص کنند که چه کسانی می‌توانند این داده‌ها را با چه کسانی به اشتراک بگذارند و چه کسانی در لیست محرومیت قرار دارند.

اطمینان حاصل کنید که همه دسترسی ها را بررسی کرده اید تا گزارشی داشته باشید که چه کسی، در چه زمانی به چه داده هایی دسترسی دارد. هر رویداد غیرعادی را علامت گذاری کنید و در اسرع وقت به آن بپردازید.

نتیجه گیری

ارائه‌دهنده خدمات ابری شما فقط می‌تواند کارهای زیادی برای امنیت ابری شما انجام دهد. بقیه به عهده شماست، و اگر مشکلی پیش بیاید، کسی را نخواهید داشت که سرزنش کنید. خوشبختانه، با این چند نکته، می توانید امنیت داده های خود را برای فایل ها و برنامه هایی که در فضای ابری ذخیره می کنید، تقویت کنید.

البته، شما همیشه می توانید در مورد مهاجرت و امنیت ابری خود کمک بگیرید. با این حال، حتی در این صورت، شما به افراد مناسب نیاز دارید تا مطمئن شوید همه چیز به آرامی پیش می رود. برای خرید فضای ابری، دریافت خدمات مهاجرت ابری و امنیت حرفه ای و مناسب، امروز با ما صحبت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری