فضای ذخیره‌سازی ابری یا فضای ذخیره‌سازی محلی

در دهه گذشته، ذخیره سازی ابری در محافل تجاری بسیار محبوب شده است. بهترین سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری که معمولاً توسط مجموعه‌ای از ویژگی‌های قدرتمند، از جمله برنامه‌های مبتنی بر ابر، بازیابی فاجعه‌ها، و همگام‌سازی فایل پشتیبانی می‌شوند، کسب‌وکار را کارآمدتر می‌کنند.

اما کسب‌وکارهایی هستند که  هنوز هم از ذخیره‌سازی محلی استفاده می کنند و به سرعت و امنیت به عنوان نگرانی‌های اصلی خود در مورد ذخیره‌سازی ابری اشاره می‌کنند. در این پست، در تلاشی برای حل این بحث، فضای ذخیره‌سازی ابری را در مقابل ذخیره‌سازی محلی قرار می‌دهیم. ما آن‌ها را بر اساس ویژگی‌ها، عملکرد، پشتیبانی و قیمت‌شان مقایسه می‌کنیم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدام گزینه برای کسب و کار شما بهترین است.

ویژگی های فضای ذخیره سازی ابری در مقابل ذخیره سازی محلی

برای شروع، اجازه دهید تفاوت اصلی بین این دو نوع گزینه ذخیره سازی را روشن کنیم.

برای ذخیره سازی ابری، داده های کسب و کار شما توسط یک ارائه دهنده میزبانی با استفاده از سرورهای راه دور، اغلب در چندین مرکز داده، مدیریت و ذخیره می شود. از سوی دیگر، ذخیره‌سازی محلی شامل ذخیره داده‌های شما در درایوهای فیزیکی مانند هارد دیسک، درایوهای فلش USB و درایوهای NAS در محل خود می‌شود.

اکثر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری مجموعه خوبی از ویژگی های امنیتی و بهره وری را ارائه می دهند تا به شما کمک کنند تجارت خود را به راحتی اداره کنید. اگرچه هنگام استفاده از فضای ذخیره‌سازی محلی، ویژگی‌های از پیش ساخته شده را دریافت نخواهید کرد، کنترل بیشتری بر روی داده‌های خود خواهید داشت. در زیر برخی از ویژگی‌های کلیدی وجود دارد که باید هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب نوع ذخیره‌سازی، مراقب آنها باشید.

کار مشارکتی
کار مشارکتی با فضای ابری

برای کسب و کارها، توانایی همکاری در پرونده ها، به ویژه در این دوره کار از راه دور، بسیار مهم است. خوشبختانه، بسیاری از ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی ابری طیف گسترده‌ای از ابزارها را ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کنند بدون توجه به جایی که هستید با هم کار کنید – قابلیتی که هنگام استفاده از فضای ذخیره‌سازی محلی از آن برخوردار نخواهید شد.

برخلاف فضای ذخیره‌سازی محلی ، تیم شما می‌تواند بدون در نظر گرفتن مکانی که اعضای تیم در آن قرار دارند، بدون ارسال ایمیل ، رایانه مشترک، یا در اختیار گذاشتن کارت‌های USB، به یک فایل دسترسی داشته باشد و روی آن کار کند. به دلیل سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مانند همگام‌سازی و نسخه‌سازی فایل، تغییراتی که چندین عضو تیم در فایل‌ها ایجاد می‌کنند از بین نمی‌روند.

علاوه بر این، بهترین ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی ابری، مجموعه‌ای از برنامه‌ها و ادغام‌های شخص ثالث را برای افزودن قابلیت‌های بیشتر و کمک به شما در کار موثر ارائه می‌دهند.

استفاده از حافظه محلی به شما امکان کنترل کامل بر روی فایل های خود را می دهد. شما می توانید تصمیم بگیرید که فایل های شما کجا ذخیره شوند و چه کسی به آنها دسترسی دارد. همچنین، دستگاه‌های ذخیره‌سازی محلی، مانند دیسک‌های سخت، معمولاً به اینترنت متصل نیستند، مگر اینکه آنها را در رایانه قرار دهید. در نتیجه، احتمال حملات سایبری مخرب و نقض داده ها کاهش می یابد.

خوشبختانه، ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری با مزایای امنیتی استفاده از ذخیره سازی محلی برابری می کنند. به عنوان مثال، یک شرکت برتر، مانند ابریش ، منابع و کارشناسان گسترده‌ای خواهد داشت که فضای ذخیره‌سازی ابری شما را مدیریت می‌کنند.

امنیت فضای ذخیره‌سازی ابری در مقابل ذخیره‌سازی محلی

امنیت فضای ذخیره سازی ابری

سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مجموعه‌ای از ویژگی‌های امنیتی مانند کلیدهای رمزگذاری، محافظت از رمز عبور و رمزگذاری 2 مرحله ای را دارند که به راحتی در دسترس هستند. اگر فضای ذخیره‌سازی محلی را انتخاب می‌کنید، باید خودتان آماده تنظیم این ویژگی‌های امنیتی باشید.

در حالی که قرار دادن رمزهای عبور روی هارد دیسک آسان است، برای راه اندازی کلیدهای رمزگذاری و 2FA به دانش فنی نیاز دارید. علاوه بر این، همه درایوها با چنین ویژگی های امنیتی در ذهن طراحی نشده اند.

از دست دادن داده‌های شما می‌تواند کسب و کار شما را به نابودی بکشاند و استفاده از فضای ذخیره‌سازی محلی با خطرات متعددی همراه است. به عنوان مثال، سخت افزار شما ممکن است از کار بیفتد، خراب شود، یا دزدیده شود. علاوه بر این، رویدادهای غیرمنتظره مانند آتش سوزی و سیل می تواند زیرساخت ذخیره سازی محلی شما را از بین ببرد.

با این حال، سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری از استراتژی‌های بازیابی فاجعه و پشتیبان‌گیری استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که اطلاعات شما هرگز از بین نمی‌رود. به طور کلی، سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری با ذخیره نسخه‌های پشتیبان فایل‌های شما در چندین سرور، از فاجعه جلوگیری می‌کنند.

علاوه بر این، حتی اگر به طور تصادفی یک فایل را حذف کنید، همچنان در سرور ارائه دهنده ابر شما خواهد بود. برخی از شرکت‌ها مانند ابریش حتی پیشنهاد می‌کنند که فایل‌های گمشده‌تان را با پرداخت هزینه برای شما ارسال کنند. ارزش آن را دارد که به دنبال بهترین ذخیره سازی ابری امن و بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری رمزگذاری شده باشید تا مطمئن شوید که ایمن ترین خدمات را دریافت کرده اید.

عملکرد فضای ذخیره سازی ابری در مقابل ذخیره سازی محلی

از نظر عملکرد، فضای ذخیره سازی محلی کمی بیشتر از فضای ذخیره سازی ابری است. سرورهای ابری بی‌خطا نیستند: آنها می‌توانند خرابی را تجربه کنند و پیشرفت کار شما را متوقف کنند. همچنین، ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی ابری معمولاً داده های شما را روی یک سرور اشتراکی میزبانی می کنند. این بدان معنی است که شما منابع سرور را با سایر کاربران به اشتراک می گذارید و در نتیجه سرعت آپلود و دانلود شما می تواند کند باشد.

برعکس، ذخیره سازی محلی چنین مشکلی ندارد. انتقال و دانلود فایل ها بسیار سریعتر از استفاده از سیستم ابری است. یکی دیگر از جنبه های عملکرد قابل توجه، اتصال به اینترنت است. فضای ذخیره سازی ابری کاملاً به اتصال به اینترنت بستگی دارد و شما را در اختیار ISP خود قرار می دهد.

اگر اتصال اینترنت شما کند یا ناپایدار است، در دسترسی به فایل‌ها یا همکاری با آنها مشکل خواهید داشت. با این حال، فضای ذخیره‌سازی محلی محدود به اتصال اینترنت یا پهنای باند شما نیست و می‌توانید در هر زمان به راحتی به فایل‌های خود دسترسی داشته باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری