لوگو ابریش

فضای ابری چیست و چه کاربردی دارد

فضای ذخیره سازی ابری سطحی از محاسبات است که بیشتر متخصصان باید از آن بهره ببرند. با این حال، فقط به این دلیل که یک ابزار حرفه ای است ، میلیون ها کاربر هر روز از آن استفاده می کنند اما این به این معنی نیست که کاربر عادی نمی تواند به طور روزانه از آن استفاده کند. در زیر، 5 کاربرد فضای ابری حتی برای حداقل ترین کارها آورده شده است.

کاربردهای فضای ابری (کلود استوریج)

کاربرد فضای ابری

1. عکس های خود را در فضای ابری آپلود کنید

اگر با دوربین دیجیتال یا دوربین گوشی هوشمند خود عکس می گیرید، شرط می بندم که عکس های زیادی در فضای ذخیره سازی آن وجود دارد. قبل از گرفتن عکس‌های جدید، چگونه بدون حذف خود عکس‌ها فضای بیشتری به دست آورید؟ خوب، شما باید آنها را در منبع دیگری آپلود کنید. اینجاست که می توانید از ابر برای آپلود آنها استفاده کنید. با این کار فضای رایانه و سایر دستگاه‌ها آزاد می‌شود. به علاوه، اشتراک گذاری با خانواده و دوستان را بسیار آسان تر می کند.

2. افکار خود را سازماندهی کنید

شما هرگز نمی دانید چه زمانی ایده های شما قرار است به نتیجه برسد، به همین دلیل است که همیشه باید آماده باشید. یکی از بهترین راه هایی که می توانید افکار، یادداشت ها و لیست کارهای خود را ثبت کنید، نوشتن آنها به صورت مجازی است. به عنوان مثال، می‌توانید از یک برنامه یادداشت استفاده کنید که هر دو دارای فضای ذخیره‌سازی ابری داخلی برای ذخیره هر فکر شما هستند.

3. کار گروهی

برای کار مدرسه یا حرفه ای، ذخیره سازی ابری همکاری را آسانتر می کند. هنگام کار با یک گروه، می توانید به راحتی فایل ها و اسناد را به اشتراک بگذارید، که می تواند در هزینه و زمان صرفه جویی کند. بعلاوه، بیشتر خدمات مبتنی بر ابر مانند به چندین نفر اجازه می‌دهد به طور همزمان روی یک سند کار کنند.

4. رسانه خود را سازماندهی کنید

در رایانه و دستگاه های خود، احتمالاً تعداد زیادی تصویر، ویدیو، فایل های صوتی و موارد دیگر ذخیره شده دارید. به جای اینکه همه آنها را پراکنده کنید، می توانید از فضای ذخیره سازی ابری برای مرتب کردن فایل های خود و ایجاد کتابخانه های رسانه دیجیتال منسجم استفاده کنید.

5. رمزهای عبور خود را در فضای ابری ذخیره کنید

امنیت اینترنت این روزها بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. با این حال، به خاطر سپردن تمام رمزهای عبور خود برای هر وب سایتی که استفاده می کنید ممکن است دشوار باشد. در صورتیکه پیشنهاد می شود برای هر حساب کاربری که استفاده می کنید از یک رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده استفاده کنید. چگونه می توان انتظار داشت که یک نفر این همه رمز عبور مختلف را به خاطر بسپارد؟

اکنون، لازم نیست از قدرت مغز خود برای به خاطر سپردن رمزهای عبور خود استفاده کنید. در عوض، می توانید از یک برنامه مدیریت رمز عبور مبتنی بر ابر استفاده کنید. برنامه های مدیریت رمز عبور می توانند همه رمزهای عبور شما را در فضای ابری ذخیره کنند و حتی می توانند رمزهای عبور منحصر به فردی را برای شما ایجاد کنند. همه رمزهای عبور شما با یک رمز عبور اصلی محافظت می شوند، که تنها رمز عبوری است که باید آن را حفظ کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x