مزایای عمده استفاده از Object Storage

این روزها حجم بالای اطلاعات و ذخیره سازی آن کار داشواری است . اما به لطف فناوری‌های جدید ذخیره‌سازی اطلاعات مانند Object Storage، می‌توانید مقدار نامحدودی از داده‌های خود را در فضای ابری ذخیره کنید. در این مقاله می خواهیم در مزایای آبجکت استوریج  صحبت کنیم.

تعیین تعریف دقیق ذخیره سازی اشیا دشوار است زیرا این مفهوم در سازمان های مختلف معانی مختلفی دارد. در ابتدایی‌ترین توضیح، ذخیره‌سازی اشیا سیستمی است که داده‌های ذخیره‌شده شما را در یک صفحه مسطح به نام «مخزن ذخیره» قرار می‌دهد. برخلاف سایر سیستم‌های ذخیره‌سازی، اشیا در یک سلسله مراتب نگهداری نمی‌شوند و نمی‌توان آنها را درون یکدیگر قرار داد.

ذخیره‌سازی شی راه ساده‌ای برای دسترسی به فایل‌ها در هر زمان و هر مکان از هر دستگاهی ارائه می‌دهد. در دنیای امروزی کار از راه دور، ذخیره سازی اشیا می تواند کلید افزایش بهره وری برای سازمان ها در هر اندازه باشد. علاوه بر این، ذخیره‌سازی اشیا می‌تواند هزینه کلی ذخیره‌سازی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد از پلت‌فرم‌های ذخیره‌سازی اختصاصی و گران‌قیمت رها شوند.

مزایای آبجکت استوریج

مزایای آبجکت استوریج

1. مقیاس پذیری

ذخیره سازی اشیاء به دلیل سازگاری با رایانش ابری شناخته شده است و این به دلیل مقیاس پذیری نامحدود آن است. به لطف ساختار مسطح خود، ذخیره سازی اشیا محدودیت های مشابه ذخیره سازی فایل یا بلوک را ندارد. سیستم‌های سلسله مراتبی معمولاً در هنگام کوچک‌سازی با عوارض مواجه می‌شوند. از این مشکلات در محیط ذخیره سازی اشیا اجتناب می شود زیرا سیستم با اضافه کردن گره ها کاهش می یابد. ذخیره سازی اشیاء می تواند به راحتی داده ها را به پتابایت بدون محدودیت مقیاس کند.

اگرچه آبجکت استوریج مزیت مقیاس‌پذیری دارد، اما به این معنا نیست که سیستم‌های ذخیره‌سازی اشیا نیز نمی‌توانند از داده‌های استاتیک بهره ببرند. در واقع، ذخیره سازی مبتنی بر شی برای داده های استاتیک بهینه است. بر اساس گزارش ComputerWeekly، به همین دلیل، ذخیره‌سازی اشیا دارای نوعی برنامه کاربردی در بازار است که بهترین سرویس‌دهی را برای ذخیره‌سازی آرشیوی ثابت و در عین حال مقیاس‌پذیر دارد. به عنوان مثال، ذخیره سازی اشیا می تواند برای آرشیوهای دیجیتال ایده آل باشد.

2. بازیابی بهتر و سریعتر داده ها

هر شی در محیط ذخیره‌سازی، جزئیات شناسایی خاص خود را دارد که از متادیتا و شماره شناسه تشکیل شده است که سیستم عامل برای بازیابی داده‌ها آن را می‌خواند. بدون نیاز به غربال کردن ساختارهای فایل، بازیابی بسیار سریعتر است. به لطف ابرداده و شماره شناسه، کاربران نیازی به دانستن مکان دقیق یک شی برای بازیابی آن ندارند. علاوه بر این، داشتن فراداده نامحدود به مدیران ذخیره‌سازی اجازه می‌دهد تا سیاست‌های خود را برای حفظ، نگهداری و حذف داده‌ها اجرا کنند. این، همراه با نحوه توزیع گره های ذخیره سازی در سراسر ساختار، تقویت داده ها و ایجاد استراتژی های بازیابی فاجعه را آسان تر می کند.

3. محدودیت های کمتر

در مقایسه با فایل‌های سنتی یا سیستم‌های مبتنی بر بلوک، ذخیره‌سازی شی بسیار کمتر محدود است، زیرا در یک سلسله مراتب سازمان‌دهی نشده است. ذخیره سازی اشیاء نوعی دسترسی را فراهم می کند که سایر سیستم های ذخیره سازی آن را ندارند. TechTarget همچنین اشاره می‌کند که ابرداده در سیستم‌های فایل محدود به ویژگی‌های فایل است، در حالی که در ذخیره‌سازی شی، می‌توان آن را با هر تعداد ویژگی داده سفارشی کرد. دستیابی به آن در سیستم های فایل تنها از طریق یک برنامه جداگانه امکان پذیر است. علاوه بر این مزایا، و همچنین مقیاس پذیری نامحدود آن، همه اینها به یک سیستم ذخیره سازی بی حد و حصر کمک می کند که فایل ها یا بلوک ها قادر به ارائه آن نیستند.

4. مقرون به صرفه بودن

برای سازمان هایی که نیاز به ذخیره مقادیر زیادی داده دارند، یک سیستم مبتنی بر شی می تواند مقرون به صرفه ترین باشد. از آنجایی که نسبت به سایر محیط های ذخیره سازی بسیار ساده تر می شود، ذخیره تمام داده های شما هزینه کمتری دارد. به علاوه، اگر کاربران، فضای ابری خصوصی داشته باشند، هزینه ها می تواند حتی کمتر شود. در مقایسه با سایر سیستم هایی که برای این حجم از داده ها ارزان در نظر گرفته می شوند، جایگزین بسیار بادوام تری است.

فضای ابری ایرانی نودیسک از روش ذخیره سازی آبجکت استوریج برای داده های شما استفاده می کند. بنابراین تمامی مزایای ذکر شده این روش ذخیره سازی را دارا می باشد.. برای آشنایی بیشتر یا خرید فضای ابری با ما در تماس باشید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
آیتکس 1402

رایگان ثبت نام کنید

درخواست سرویس ابری